мастило за сублимација

Краток опис:

Мастилото за сублимација може да се примени за широки примени во текстилната и рекламната индустрија.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Име на производ: Мастило за сублимација
Име на брендот: UniPrint
Тип мастило: Мастило за боја на база на вода
Печатач за костим: Печатач со глави на Epson
Боја: CMYK LC LM LK LLK
Апликација: Полиестерска облека, тепих, завеса, шатор, чадор, чевли, спортски маици итн.
Волумен: ПЕ шишиња од 0,5 кг, 1 кг, 5 кг, 20 кг
Пакување: Достапно е стандардно пакување, неутрално, OEM, приспособено пакување
Рок на траење: 1 година на температура од 5~25 °C, избегнувајте директна сончева светлина.
Гаранција: 1:1 заменете го секое неисправно мастило
Време на испорака: Во рок од 5 работни дена по уплатата примени според количината на нарачката
Сертификат: Oeko-Tex еколошки пасош ISO9001 SGS RoHS MSDS
Големина на кутијата 52,5*38,5*30,5 см
NW/GW 20 кг/24 кг

Карактеристики на мастилото за сублимација

1. 100% компатибилен со оригиналното мастило.
2. Oeko-Tex Eco Passport се покажува безбеден за човечкото тело.
3. Висока стапка на пренос и длабока густина на боја, 10-30% заштеда на мастило.
4. Со филтрација од 3 степени, исчистете ги нечистотиите и честичките мастилото, никогаш не затнете ја млазницата.
5. Мастилото се тестира под температура -25℃ ~ 60℃, за да се задржи хемиската стабилност на мастилото.
6. Врвна издржливост при перење, триење и светлина.

Брзина (SGS тестирање)

    K C M Y
Постојаност при перење 60℃ Промена на бојата 4-5 4-5 4-5 4-5
(ISO 105-C10) Боење 4-5 4-5 5 4-5
Постојаност на триење Суво триење 4-5 4-5 4-5 4-5
(ISO 105-X12) Влажно триење 4-5 4-5 4 4-5
Постојаност на светлината  

7

7 7-8 7-8

Пакет

ПАКЕТ-2

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи