Мултифункционална машина за печатење дигитални чорапи 360°

Краток опис:

Дигитален печатач за чорапи погоден за сите видови материјали чорапи.како што се памучни чорапи, полиестерски чорапи, чорапи од бамбус.волнени чорапи итн. Различни модели на чорапи како чорапи за фустани.спортски/атлетски чорапи.чорапи за секојдневна облека итн.

※ Машината за печатење чорапи Uniprint усвои ваљак за печатење што може да се одвојува што ни овозможува да печатиме 2 чорапи во исто време.

※ Технологија за печатење на демонд која ни овозможува да правиме приспособено печатење чорапи во помала количина.

※ Со мастилата CMYK 4 бои може да се испечатат сите делови/дизајн со поголема верност на боите и повисоки резолуции за печатење.

※ Опремен со 2 парчиња оригинална глава за печатење на Epson со висок капацитет 50 пар/час (400 пара/ден)


Детали за производот

Ознаки на производи

Технички параметар

Модел UP1200
Ширина на печатење 1200 мм
Глава за печатење EPSON DX5
Глава за печатење Количина 1-2 глава Изборно
Боја на мастило CMY K. 4Colors/ CMYKORG B. 8Colors (реактивно мастило по избор)
Резолуција за печатење 720*360dpi/720*720dpi/
Систем за мастило Голем резервоар за мастило 1,5L*CMYK 4colors / Секундарен резервоар за мастило 200ml * CMYK 4colors, Непрекинато континуирано сервисирање
Брзина на печатење Режим на нацрт: 720X360dpi/4Pass 60pairs/H
Режим на производство: 720X720dpi/6Pass 50pairs/H
Формат на датотека TIFF (RGB и CMYK), PDF, EPS, JPEG, AI, PSD итн.
Моќ AC110~220V±10 Приспособливо
Интерфејс 3.0 USB интерфејс со голема брзина
Компјутерска конфигурација Microsoft Windows98/Me /2000 /XP/Win7/win10
Рип софтвер Photoprint//Riprint
Работна околина Оптимална температура: 24℃-28℃, релативна влажност 20%-80%
Големина на машината 2870* 500* 1200мм (Д*Ш*В)
Тежина на машината 180 кг

Предност во компонентите

Одбор Табли од врвни брендови.Намалете ја точката со мастило и ефектот на инкџет со висока дефиниција, обезбедувајте стабилност на матичната плоча и печатење со висока прецизност
X мотор Оската X прифаќа интегриран серво-мотор од 200 W, голема брзина и стабилна гаранција за печатење.
Y Мотор Оската Y го прифаќа чекорниот мотор, што го прави одењето попрецизно
Водечка шина Оската X на водечката шина е управувана од горната сребрена жичана шипка
Рамка на машината Рамка интегрална рамка со висока густина, која не е лесно да се деформира и да се шокира - доказ
Табла за напојување Интегрираната плоча за напојување, обезбедува непречено функционирање на колото на опремата
Жичен кабел Целата машина се обработува со жица за завиткување на ПЕТ лепак за да се спречи нарушување на колото и статички електрицитет
Клуч за итни случаи Надворешно итно стопирање, погодно за стопирање
Линеарен водич Линеарна водилка, висока прецизност, низок шум, отпорност на абење, за да се обезбеди непречено движење на вагонот
Синхронизирачки ремен на тркалата Синхроната макара со висока прецизност обезбедува движење и точност
Глава за печатење Јапонска оригинална глава за печатење EPSON
Лежиште на вратило Увезените лежишта обезбедуваат точност на машината
Резервоари за влечење Тивок синџир за влечење, низок шум, долг животен век

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја